Suç Duyurusu Dilekçesi Nasıl yazılmalı,Neye dikkat edilmeli,Dilekçe Örneği

Suç Duyurusu Dilekçesi Nasıl yazılmalı,Neye dikkat edilmeli,Dilekçe Örneği

Başınıza bir olay geldi ve Savcılığına suç duyurusunda bulunacaksınız ama nasıl, Aşağıdaki örnekte Savcılığa suç duyurusunda bulunmak için verilecek dilekçenin örneği bulunmakta.

Öncelikle aşağıda örneği verilen şikayet dilekçesinden konu ile ilgili uyarlama yapılarak hazırlanır.
Bu şikayet dilekçesi bulunduğunuz il adliyesinde bulunan müracaat savcılığına verilir. Dilekceniz savcılık kalemince kayıt edilir ve dilekçeye hazırlık numarası yazılır.
Bu hazırlık numarasını dilekçenizi takip edebilmek, (kayıt yaptırdığınız yere gelip sorduğunuzda dilekçenizin hangi savcıda olduğunu veya dilekçenizin hangi mahkemeye gönderildiğini) öğrenmek açısından önemlidir.

Burada işlemlerinizi hızlandırmak için önemli olan şey yetkili savcılık makamını belirleyebilmektir.Suçun işlendiği yer savcılığı soruşturmaya yetkili olup , eğer telefonla hakaret, facebooktan tehdit gibi durumlarla karşılaşırsanız bulunduğunuz yer savcılığı yetkilidir.


                                   
           DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

                                         CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:

Adres

ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı( eğer şahıs biliniyorsa, bilinmiyorsa telefon numarası veya şüpheliyi tespit etmeye yaracak eldeki tüm bilgiler)yazılır.

SUÇ : Hakaret,Tehdid,Cinsel taciz.(suç ne ise adı yazılır)

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :
1- Buraya meydana gelen olay ne ise ,aynen ve açıklamalı  yazılır.

DELİLLER : Telefon mesajı,msn kaydı(bunlarla yapılmışsa yazılır)

Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres; (varsa yazarsınız)

HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. ve ilgili mevzuat.(maddeleri biliyorsanız yazarsınız bilmiyorsanız bu şekil yazarsınız)


SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

müşteki
Adı ve Soyadı
İmza

132 yorum:

 1. Güzel bir hizmet olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar. Kısa bi süre önce evimden telefonum çalındı. Bununla ilgili nasıl dilekçe yazabilirim? Dilekçe el yazısı mı bilgisayar çıktısı mı olmalı? Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dilekçe örneği blogumuzda ve google da mevcut içeriğini doldurmak size kalmış.tabi detaylı ve ayrıntılı bir şey yazmak istiyorsanız bir avukkatn yardım alabilirsiniz.El yazısı veya internet çıktısı olması önemli değil okunaklı olması yeterli.Hırsızlık var ise karakola da gidebilirsiniz tutanak tutacaklardır.

   Sil
 3. Merhaba ben internetten telefon alacaktim parayi pesin yatirdim ama ne parami nede teledonu alabildim satıcı olarak genpa gözüküyor bununla ilgili bana yardimci olurmusunuz dava acmayi düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birol bey, sanırım bir dolandırıcılk olayına karışmışsınız.Bu bakımdan savcılığa suç duyurusunda bulunup faillerin yakalanmasını talep edebilirsiniz.

   Sil
 4. merhaba benim telefon mesajlarımın takip edildiğinden süpeleniyrum ve kiminde oldugunu tahmin edebiiyorum ama kanıtlayamıyorum suç duyurusunda bulunucam ama bunu nasıl ispat edebilirıi. Tesekkur ederim simdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 5. Savcılığa suç duyurusunda bulunursanız savcılık bunun gerçek olduğu ve suç teşkil ettiği kanaatindeyse emniyetteki bilişim suçları dairesinin yardımı ile şahısları bulacaktır.

  YanıtlaSil
 6. Magaza cikisinda cantamin otmesi sonucu zorla cantam arandi nasil bir dilekce yazmaliyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun suç oluşturduğunu düşünmüyorum fakat orda manevi anlamda uğradığınız şok açısından cüzi bedelli bir manevi tazminat davası talebiniz olabilir.

   Sil
 7. merhaba,benim sorunum aile içinden abimden oturduğumuz evin üst katını satın aldım parasını ödemiş olmama rağmen çıkmayacağını söyleyip tehditler savuruyor evide zorla satıp parayı alan kendisiydi nasıl bir suç duyurusunda bulunabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tapuyu aldıysanız işgalci konumundaki abinize karşı haksız işgalden kaynaklı tahliye davası ve oturduğu dönemlerdeki işgal bedelini dava ile talep edebilirsiniz.

   Sil
 8. Merhaba.Hattımdan bilgim dışında izinsiz olarak yurtdışına (Çek cumhuriyetine) SMS gitmektedir.müşteri hizmetleri SMS i kapatmaya yetkili olmadıklarını sadece aramaları kapatabildiklerini söyledi.bu konuda savcılığa başvurmamı soyledi..nasıl bir yol haritası izleyebiliriz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Savcılıktan öte teknik bir servise gitmenizi öncelikle öneririm.telefonunuza virüs girmiş olabilir.savcılığın bu olayda ilk etapta size faydası olmayacaktır.ama teknik servisten fayda alamaz iseniz olayın açığa çıkması açısından başvuru yapılabilir.

   Sil
 9. iki sim kart arasindaki mesaj icerikleri ortaya cikarmi yani esim beni aldatiyo ama inkar ediyo bu mrsajlari cikartip ispatlaya bilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boşanma davasında bunu talep ederseniz bu talep haberleşme hürriyetinin ihlali gereği reddedilecektir.savcılık kanalıyla da talep ederseniz bir suç oluşmadığı için reddedilecektir.o bakımdan ispat olarak kullanmanız zor gözükmekte

   Sil
 10. Bu yazılanların tamamı için, savcılığa müracaat dilekçesi birakarak çözüm sağlamak mümkün.

  YanıtlaSil
 11. iyi günler ben tencere aldım onu ödedim bana peşin ödediğim için 3 tane hediye getirdiler hediyeyi aldığıma dahil imza aldılar bende hata yaptım attım akşam hediyeyi açtığımda içinden 700tl ödeme kartı çıktı şok oldum aradım kimse cevap vermedi tüketici hakemine gittim adresleri olmadığı için bir şey yapamayız dedi bunlar kapıdan satış yapıyorlar kandırdılar beni psikolojim bozuldu allah rızası için yardım edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan bey tam anlamasamda sizi borçlandırdılar sanırım tencerenin dışında.bu borçlandırmada sözleşme veya adi bir evrak imzalamışsanız size icra takibi yaptıklarında tebligatı aldıktan yedi gun ıcınde ilgili icra dairesine itiraz yaparak bu icra takibini durdurabilirsiniz.senet imza etmişseniz senedi icraya koyduklarında zaten bu sahısların adreslerı bellı olacagı ıcın dava acabılırsınız senedin iptali acısından.

   Sil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. iyi günler beni banka personeli gibi tanıtan kişi poliçe iptali gerekçesiyle kart bilgilerimi aldı ve telefonuma gelen mesajı verirseniz iptaliniz gerçekleşecek dedi sonradan şüphelendim ve bankayla irtibata geçtim ve kartımdan 650tl çekildiğini öğrendim bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacaksınız yada en yakın karakola gidip şikayetinizi tutanak altına alacaksınız.

   Sil
 14. Merhaba,

  Apartmanda sürekli problem yaşadığımız bir komşumuz var.Kendisiyle yalnızca biz değil,diğer birçok apartman sakinide belli aralıklarla tartışıyor.Apartmanda yöneticimiz bulunmuyor.Kendisiyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunma hazırlığı içerisindeyim.Örnek dilekçeyle en yakın savcılığa başvuruda bulunmam yeterli olacakmıdır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. suç duyurusu bir suç işlenmiş ise yerini bulur.Bu tartışma esnasında hakaret veya tehdit ifadeleri geçmiş ise bununla ilgili suç duyurusunda bulunabilirsiniz.Ama şahsın bunlardan ceza alabilme ihtimali ile size verdiği rahatsızlığı giderir mi bunu deneyerek göreceksiniz.Belki de daha hırçınlaşıp o da sizden veya komşulardan şikayetçi olup olayların büyümesine sebep olacaktır.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 15. Ben arkadsimdan surekli tehdit icerikli msjlar alyorum ve bi suredir engel olmaya calssamda engel olamyrum yollarima cikip srekli rahatsiz ediyo ben ailemin yada cevremdekilerin bnu ogrenmesini istemyrm ozellikle ailemin savciliga suc dilekcesnde bulunsam sdce benim bilgim olarak bu durumu sonlandrablrmyim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. savcılığa vereceğiniz dilekçede iletişim adresinizi işyeri adresi veya size ulaşılabilecek başka bir adres verirseniz davanızla ile ilgili tebligatlar o adrese geleceği için ailenizin de haberdar olma durumunu azaltabilirsiniz.

   Sil
 16. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 17. Merhaba ben faturali hat kullanicisiyim ve aran kazan paketimin iptalini talep ettik benden hergun 1 tl para kesiyordu ve 12 martta arayarak iptal talep ettirdim ve aran kazani aradigimda iptalimin gerceklestigini ve 24 saat icinde iptal oluncagini soylediler ama ben 12 gundur magdurum ve iptal edildi denildikten sonra bana 1 tl olarak 19 marta kadar yansitka yaptilar napmam gerek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulunduğunuz il veya ilçede valilik veya kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakem heyetine başvurarak bunu dava açmadan çözme şansınız olabilir.

   Sil
 18. merhaba benim arkadaslarım rent a cardan araba kiraladılar kiralarken kasko var denildi araçla sonra kaza yaptılar rent a carın sahibi kazadan sonra kasko yok dedi aracın parasını istiyor bu konuda nasıl bi dilekçe yazmalıyız nereye yazmalıyız dilekçeyi. şimdiden tesekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sizden parayı tahsil etmek için size icra takibi veya dava açmalarını beklemeniz daha faydalı.talebi olan olduğu için onların adım atmasını beklemek ve attıkları adıma göre cevap veya itiraz yapmak daha mantıklı

   Sil
 19. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 20. ben rent a car için yazanım biz arastırdık rent a car dan kiraladığımız aracın kaskosu yokmus adam var demişti kiraladıktan sonra kaza oldu kazadan sonra ise hız sınırını geçtiğinizden kasko ödememez diyor ama aracın kaskosu yokmuş yani napmalıyız lütfen yardımcı olun acil..

  YanıtlaSil
 21. merhaba hakkımda son 4 senedir farklı konularda husumetli oldugum kişi 6 kere dava actı hepsi takıpsizlik aldı. gereksiz dava acmak suçmudur ben karakola gidip ifade vermekten rahatsız olmaya basladım. bunlardan dolayı karsı tarafa dava acabilirmiyim şimdiden tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iftira ve suç uydurmadan kaynaklı suç duyurusunda bulunabilirisniz kendisi hakkında.

   Sil
 22. Selamlar, ben almanyada yasiyorum.Türkiyede yasayan bir arkadasima elden ,yine bir tanidik vasitasiyla yüklü bir miktar borc para verdim.güvendigim biri oldugu icinde imza almadim. Borclu kisi bana yari yariya borcunu ödedi sayilir, fakat borclu kisinin maddi durumu kötü oldugu icin ,parasini ziyan ediyor gerekcesiyle ailesi bizzat annesi ve babasi hakkimda savciliga suc duyurusunda bulunmus. ögrenmek istiyorum bana parayi gönderen kisinin kendisi bulunabilir bilir diye biliyorum ailesinin hakkimda suc duyurusu yapmaya hakki varmidir. ve ben bu durumda almanyadan türkiyeyle ilgilenmesi icin avukat tutabilirmiyim.Ne yapabilirim

  Tesekkürler Saygilar.

  YanıtlaSil
 23. merhaba ben 2007 model reno clio aldım aracı servise götürdüm degişen yok önden veya arkadan kazası yok denildi boyavar sadece 4 parça denildi.aracı üstüme aldım noterden şimdi sigorta yaptıracaktım aracın daha önce şirkette kullanıldıgını ve 15.000 tl agar hasarlı oldugu ortaya çıktı plaka degişikliğide yapılmış aracı aldığım kişiyi arıyorum tel.kapalı napmam gerekiyor cevap yazarsanız sevinirim kısacası dolandırıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dolandırıclıktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz ama aradaki husumet hukuki ihtilaf kapsamında değerlendirilebilir.Ayrıca şahıs ortalarda yok ama şahsa karşı tazminat davası da açabilirsiniz.Adamı bulabilirseniz tabi tahsil etme şansınız da olur davayı kazandığınızda.

   Sil
 24. Merhabalr ben 184 saglik bakanligina hastaneyi şikayette bulundum bakanlıktan sonuç geldi fakat sonuç beni tatmin etmedi üstteki dilekçe seklindemi doldurmam gerekir

  Ambulans 1 saat 15 dakika geç kaldi sevk verildiği halde ambulans şoförü evinden gelmedi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir ihmal olduğunu düşünüyorsanız görevi ihmal edenler hakkında yukarıdaki gibi suç duyurusu dilekçesi hazırlayıp şikayet edebilirsiniz.

   Sil
 25. Merhabalar,

  Bir suredir yemek bloguma "ickili bir yemek tarifi " paylastigim icin, bir kisi surekli olarak cok cirkin yorumlar yaziyor, bana kufur ve hakaretler ediyor. Ben Amerika'da yasiyorum bu sahis Isvec'te. Isvec'te dogma buyume bir Turk vatandasi oldugunu saniyorum. Kendisi hakkinda TC. savciligina suc duyurusunda bulunacagim ancak yurt disinda yasadigim icin bunu internet uzerinden yapabilir miyim?

  Zamaniniz icin simdiden tesekkur ederim,

  Saygilarimla,

  Asuman

  YanıtlaSil
 26. internet üzerinden malesef yapamazsınız.Bulungunuz yerdeki konsolosluktan bir avukata vekaletname çıkartıp bu vekaletname ile şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz ama.

  YanıtlaSil
 27. 1 Nisan 2014 de sabaha karşı 05:30 da evin üst katından evime 2 çocuk girdi, çelik halatla kilitli olan motorumu merdiven dairesinden 12 dakikalık bir uğraşın sonunda alıp götürdüler çok net kamera görüntülerim var polise verdim ertesi günü çocuklardan birinin adını öğrenip onu da karakola bildirdim çocuğu tanıdıklarını söylediler.Sizi arayacağız dediler ama 15 gün oldu hiç arayan olmadı aldığım habere göre motoru 1 gün sonra 200 tl ye satmışlar.Şimdi ben 4x180 tl taksiti kalan motora mı yanayım yada mülkiyet hakkımı koruyamayan güvenimi kaybeden polise mi yanayım neden bunları yazıyorum biliyor musunuz: görüştüğüm onca emniyet mensubuna göre o çocuklar TOPLUMUN SUÇA İTTİĞİ çocuklarmış.Peki ya BEN.... kırkıncı yaşımda bunu da öğrenmiş oldum:bir azılı hırsız mağdur olan bir vatandaştan daha çok haklara sahipmiş, katılıyorum çünkü bu çocukların işi bu ve sürekli yapıyorlar.Devletimiz bu kesime göz yumuyor-kolluyor-sahip çıkıyor.Bir milyon dava açsanız 15 gün sonra dışarıda daha da ötesi başınıza sardığınız bela...kısacası benim haklarımı polis-avukat-savcı-hakim değil YASALAR KORUMUYOR.Savcılığa dilekçe versem ne olacak ki ...isterdim ki o polisler motorumu alsın getirsin ve benim onlara olan sevgim-saygım-GÜVENİM kat kat artsın.Sonrasında yine bu VATANINI-BAYRAĞINI-POLİSİNİ-JANDARMASINI benden çok seven yok diyebilseydim.....KEŞKE....

  YanıtlaSil
 28. bir kişi benım eşcınsel olduğumu söylüyerek iftira atmakta savcıya basvursam sonuç alırmıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iftira suçunun oluşabileceğini düşünmekteyim.Kişilik haklarınıza saldırı mevcut çünkü.

   Sil
 29. Bir arkadaşım zor durumda olduğunu söyledi benden bir miktar kredi cekmemi istedi bende onun aksatmadan öderim sözüne inandım ve ona kredi kartından 7000 tl kadar kredi çektim tahmin edersiniz sözünde durmadı ve beni o borçla yüzyüze bıraktı lanet olsun istemiyorum ama beni zor duruma düşürdü en azından hukuki olarak cezasını cekmeli diye düşünüyorum ama bunu nasıl kanitlayabilirim bilmiyorum ama elimde bir video var bana söz verdiğine dair bu yeterli olurmu veya nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle bahsettiğiniz olayda suç unsuru göremedim,alacak verecek meselesi konumunda olan bir durum.Alacak davası veya icra takibi yapabilirsiniz.Borç verirken elinden yazılı bir evrak veya banka havalesi üzerinden bir banka dekontunuz yoksa işiniz zor gözüküyor.

   Sil
 30. Hocam ben internetten alışveriş yaptım 16 mart 2014 te sonra siparişimi iptal ettim ürün gelmedi diye 05/04/2014 te ve şuan hala paramı geri iade etmediler yaklaşık 2500 tl tüketici mahkemesine başvuracağım ayrıca suç duyurusunda bulunmam gerekir mi adamların tel ve adresleri belli .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aranızdaki hukuki ihtilaf niteliğinde olan bir durum ama tabi bu işi şahıslar dolandırıcılık noktasına da dökmüş olabilirler.Bu yakınmanızı savcılığa iletebilirsiniz

   Sil
 31. Merhaba biriyle bi iliskim olmustu ve karisi ogrenmisti ve kadina gonderdigim mesajlarla kadin savciliga suc duyurusunda bulunmus oda bana kocasini aldattigini yazmisti ben msj sildim davayi karsi taraf kazanirmi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çektiğiniz mesajların içeriğini bilmeden buna malesef cevap veremem.

   Sil
 32. merhaba benim kredi kartımdan 22 nisan tarihinde toplam 600 dolar değerinde internet üzerinden işlem yapıldı. 3D secure den dolayı ücret çekilmedi. Bankayı aradım kartımı iptal ettirdim. Suç duyurusunda bulunmam gerekiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir suç kastı mevcut ama illaki bunda bir zorunluluğunuz yok.Kartınızı iptal ettirmişsiniz sonuç itibariyle.Ama yapanın bulunması cezalandırılmasını istiyorsanız tabi ki bulunabilirsiniz

   Sil
 33. Slm merhaba nisanlimi surekli rahatsiz eden bir sahis.var ev adersni bipmyrum ama.tlf no blyrum surekli sozlu tehyitler edip duryo is yerne geliyo rahatdiz ediyo dugunumuz var endiseleniyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şahıs hakkında isim adres bilmeseniz de dilekçenize telefon numarasını veya bildiğiniz herhangi bir bilgi varsa onu da yazarak şüpheli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz

   Sil
 34. Merhaba; Ben bir firmada seyahat danışmanı olarak çalışıyorum.Sürekli çalıştığım bir bayan var çalışma sistemimiz sen bileti kes ben parasını daha sonra öderim şeklindeydi. Ben bileti keserdim oda daha sonra gelip parasını öderdi.Şimdi 1100 tl borcu var ve galiba beni dolandırdı. Şimdi telefonlarımı ne açıyor nede borcunu ödüyor. Bende savcılığa suç duyurusunda bulunabilirmiyim ? Benim
  ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz ama aranızdaki hukuki ihtilaf olması sebebiyle reddedilebilir.Şahsa karşı icra kanalıyla paranızı tahsil etme yönetimi de ayrıca öneririm

   Sil
 35. Merhaba , 1 senedir eşimden ayrı yasıyorum son günlerde kendisiyle görüşmelerim oldu barışma hususunda ama kendisi şahsıma ve aileme tehdit ve hakaret içeren mesajlar yollamaya başladı. mesajlar benim telefonumda. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım aynı zamanda da boşanma davası açacağım sizden bana nasıl bir yol izlemem konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum. Ölüm tehditleri ve ağır hakaretleri var. sosyal paylaşım sitesinde de yorumları bulunmakta bunları nasıl belgelendirmeliyim? Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. siz zaten sorunuz içinde cevabı vermişsiniz.Dilekçenize hangi telefon numarasından hangi telefon numarasına saat kaçta ne içerikli mesajlar yazdığını belirtin ki mesajları da silmeyin.Onun dışında sosyal medyadaki çıktıları da alıp dilekçenize ek yapabilirsiniz.Mesajları karakola giderekte tutanak altına tutarak şikayetinizi yapabilirsiniz.

   Sil
 36. merhaba
  Ben yurdisinda yasiyorum kizim 6inci sinifta Turkiyede okuyor Uc gun once Benimde tanitigim zehra denen arkadasi benim kizimin ismini kullanarak cocuklari hirpalamis tabi cocuklarin anneleri kizima kizmislar ve kizim oyle birsey olmadigini haberi bile olmadigini soylemis.Olay buyuyerek Zehranin babasinin okula gelerek muduru tehdit etmesi cocuklari dovmekle tehdit etmesi hatta kizimi telefonla arayarak tehdit edmesine kadar vardi hatta teyzesinin evine kadar gelip tedit etmesi bile oldu Beni endise ettiren bu insanin ruhsal saglinin duzgun olmadigini biliyorum ve kizima birsey yapmasindan korkuyorum Okul muduru ve ogretmenler fazla bir sey yapmak istemiyor cunku onlarida tehdit etmis durumda Sadece benim cocugum degil Zehra okuldaki cocuklari ailesi ile tehdit edip korkutuyor Bu konuda nasil bir suc duyurusunda bulunabilirim tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. malesef yurtdışından mail veya dilekçe gönderme şansınız mevcut değil.Bunun için ya kendiniz türkiyeye geldiğinizde dilekçe ile savcılığa müracaat edeceksiniz yada bulunduğunuz yerdeki türk konsolosluğundan bir avukata vekaletname çıkartarak onun vasıtasıyla suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

   Sil
 37. Erkek arkdasim var ayrilmak istyrm dovmekle tehdit ediyo yollarimi kesiyo suc duyursnda buluncami soyledgmde 1500 lira ceza oder mobesenin onunde doverim yine diyo calisiyrm ailemdn uzakta ne yapabilirim ceza gerckten para cezasimi caydirici bi çözüm yokmu delilim yok sozlu tehditler kufurler hep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu durumda sizin savcılığa giderek şahıs hakkında uzaklaştırma talebinde bulunmanızı öneririM.Ayrıca tehditler ciddi boyuttaysa polis koruması talep edin.sadece suç duyurusunda bulunmak size gelecek zararları engelleyecek nitelikte değil

   Sil
 38. Merhabalar,
  Bugün 0212914**** no'lu numaradan müşteri temsilcisi olduğunu iddia eden bir bayan beni aradı. Geçen sene 10 Nisan'da bir sigorta yaptırdığımı 1 yıl ücretsiz 2. yıl 299 TL ücreti olduğunu ve benimde bu taahhütameyi kabul ettiğimi söyledi. Ancak 2. yıl ücret ödemem gerektiğini ve eğer iptal ettirirsem 1350 TL ceza ödeyeceğimi söyleyerek tehdit ediyorlar.Bununla ilgili bana her hangi bir işlem uygulayabilirler mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayir blof yapiyolar odemeyeceginizi soyledgnzde 3 gun icnde icra gelecek fln derler inanmayin sadece bilgilernizi ele gecirmisler korkutmaya calisyolar hicbseklde kabul etmeyin suratna kapatin

   Sil
 39. Merhaba bir dershane ye verdiğimiz pesinatin dershane eğitime baslamadiği için iadesini talep ettik ama iade edilmedi tüketici hakları sonra da o kararla icra ya gittik ama teblogata cevap gelmiyor bunun için suç duyurusunda bulunabilir miyiz savcılığin suç durusunu kabul etmeme yada işleme koymama gibi bir hakki var mi ? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olayınızın savcılıkla alakası yok,ortada suçta yok.Siz icra üzerinden alacağınızı tahsile çalışıcaksınız.icra takibi yapan bir avukattan yardım almanızda fayda var

   Sil
 40. Bana bir mesaj geldi yasal uyari diye "35xxxxxxxxxxxxx imei numaraniz klonlanmistir , cihaz 30 gün icerisinde kapatilacaktir , satin aldiginiz yere basvurunuz " bende gittim aldigim yere istediginiz bir sabit hatle eslestirme yaparsak ancak hattiniz acilir dediler fakt ben istemedigimi soyledim sonucta telefonuma 800 tl verdim vergi odedim dimi.neden telefonumu kisitliyim ki bu nedenle.ben faturam ve garanti belgem var acaba.telefonumun ücretini talep edebilir miyim ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

  YanıtlaSil
 41. merhaba
  ben kooperatiften bir daire aldım alırken 3 ay sonra tapuların dağıtılacağı söylendi 10 yıldır çeşitli sebeplerle sorunlar yaşadım üyelikten ihraç edildim sonra elimdeki delillerle savcılığa suç duyurusunda bulundum aradan 2 yıl geçti yanıt gelmedi bende bazı eski deliller ve 1 yeni delille tekrar savcılığa suç duyurusunda bulundum kısa bir süre sonra ilk dilekçemin sonucu takipsizlik olarak geldi şimdi şuç duyurusnda bulunduğum 3 yönetici ve 1 denetçi 4 kişi hakkımda kurumları gereksiz yere meşgul etmekten ve iftiradan dava açacaklarmış
  nelerle karşılaşabilirim
  işlerinizde kolaylıklar dilerim
  saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben burda anlattığınız kadarı ile vatandaşlık hakkınızı kullandığınızı düşünüyorum.Suç duyurusunda buluduklarında savcı sizi ifadeye çağıracaktır orada kendiniz savcıya iyi ifade etmeye çalışın.Saygılarımla

   Sil
 42. merhaba facebook üzerinden agır hakarete maruz kaldım ve tehtid edildim ilk olarak ne yapmalıyım*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merve hanım savcılığa dilekçe facebook çıktılarını da ek yaparak başvurabilirsiniz.Savcılık zaten gerekli soruşturmayı yapacaktır.

   Sil
 43. Merhabalar.. ben bundan 6 ay öncesine kadar eşyalı bir evde kirada oturuyordum ev sahibim ben evi boşalttıktan 6 ay sonra yani dün beni aramış evde 7 milyar değerinde ipek halım vardı ama şimdi yok diyor ve halıyı hiç bir delili olmadan sattığımı söylüyor ben evde otururken bahsettiği gibi ipek bir halı hatırlamıyorum üstelik ben otururken evi kiralamama rağmen yedek anahtarın teki alt katımda oturan ev sahibimdeydi madem bu kadar değerli ev eşyası vardı neden bana sözleşme yaptırmadı yada zimmetli vermedi şimdide seni savcılığa vereceğim diye konuşuyor bu durumda ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

  YanıtlaSil
 44. Suan sızın yapabileceğiniz bir şey görmüyorum.Şahıs savcılığa sizi şikayet ederse sizin ifadenizin alınması için sizi çağıracak orada gerekli savunmalarınızı delillerinizi tanıklarınızı bildirirsiniz.Kira kontratında belirtilmediyse bu değerli halı ve çalındığına dair tutanak tutturmadıysa birşey çıkacağını sanmıyorum

  YanıtlaSil
 45. Merabalar esim bi internet sitesine giriyomus bu site pornografik bi site orada bana benzeyen bi kadin goruyo ve benim o oldugumu soyluyor isin icine cocuklarimda girdi ben kendimden eminsem fakat bunu hic bi sekilde anlamadigi gibi bana hem fiziki hemde manevi iskence ediyo ben hem ondan hemde siteden sikayetci olup resimlerle ilgili kesin bi sonuca varabilirmiyim ve nasil sikayetci olabilirim yardimci olusaniz sevinirim resimler benim elimde de var kanit olarak kullanabilirmiyim

  YanıtlaSil
 46. Merhabalar
  Benim de bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben eşimin üstüne kayıtlı banka kredisi ile alınmış bir arabayı bir arkadaşıma bir miktar peşin alarak sattım.Ancak adam ne peşinatın tamamını nede bankaya geri kalan kredi borcunu ödemedi.Ve şu anda arabayı getirmiyor, ödeme yapmıyor.Bizde çok mağdur durumda kaldık.Banka haciz getirecek.Bu konuda savcılığa mı başvurmalıyım.Yada ne yapabilirim.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emniyeti suistimal olabilir suç duyurusunda bulunabilirsiniz.Banka sizden krediyi tahsil etme yolunu seçecektir keşke rehni de onun üzerine geçirseydiniz.Krediyi de ödemiyor ve sözleşmeye de bağlı kalmamışsa arabanızı bulabilmek için iki yol var.Ya kendinizi bir yakınınıza borçlandırıcaksınız ve aracın üzerine bu borçtan ötürü haciz-yakalama çıkartarak aracın polis tarafından aranmasını sağlıycaksınız.Yada suc duyurusunda arabanızdan bahsederek bu durumun bir çalınma olduğunu kandırılma olduğunu belirterek arabanızın bulunmasını istiyceksiniz.

   Sil
 47. Aramızda herhangi bir sözleşme ve evrak tanzimi yok.

  YanıtlaSil
 48. Bir avm de alisveris yaparken yanimda kalp hastasi ve felcli annem ve 9 aylik bebegim varken bir bayan tarafindan hakarete ugradim.once bunun arkadasi olan kadin ozellikle bn bulundugum yere geldi.onunda elinde bevek arabasi vardi bn annemi tutabilmek amaciyla annemi ve arabami alip magazada dip kose bir yere gctm.kadin beni ozellikle takip edip birsuru gececek yer varkenbnm oldugum yerden gecti.bnde bebek arabasini cekerken dusuk bi sesle geccek baska yer yok sanki dedim.bunu arkadan gelen arkadasi duyunca avazi ciktigi kadar bagirmaya basladi.snra ustume yurudu.gel sunu bi dovelim sacini basini yolalim falan dedi.snrada agza alinmayacak kufurler etti.ama ne kufur.o anda annemi korumak zorunda oldugum icin bisey yapamadim.simdi suc duyurusunda bulunsam tespit ettirebilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keske orda sıkayetcı olsaydınız.yanı şahsı bulmak cok zor olacaktır.Guvenlık kamEralarından yuzu tespit edilse bile kimliğinin tespitinin çok zor olduğunu düşünüyorum.

   Sil
 49. Merhaba suç duyurusnda blncam istanbul çekmeköyde ikamet etmekteym.. Dilekçe makamı istanbul anadolu cumhuriyet başsavclğımı olacak ne yazmam gerkcek makama tesekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çekmeköy bölgesi de istanbul anadolu cumhuriyet başsavcılığı bakmakta orasına hitaben yazabilirsiniz.

   Sil
 50. 1 yıldır iş telefonumdan gizli bir no dan cep telefonumdanda sabit hattan aranarak sahsıma kufur edılıyor. Bir bayan ve erkek olan bu kısılerı tespit ettırmek ve gereken cezayı ceklemelerını ıstıyorum. sabit hattan aranan noları kaydettım elımde nuaralar var. Ancak iş telefonumdan gizli no dan arandıgım için numara elimde yok. Nasıl bir yol izlemeliyim. nasıl bir suc duyurusunda bulunmam gerekır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. savcılığa numaranızı ve sizi arayan tespit ettiğiniz numaraları ve sizi arayan gizli numaraların hangi saatlerde kaç kez aradığı konusunda biraz detaya inerek bilgi verebilirseniz savcılık telekominikasyon firmalarına sorarak kullanıcaları tespit edecektir.

   Sil
 51. Merhaba,
  Konu Twitter üzerinden açık bir şekilde mention atılarak şahsıma yönelik haraket ve taciz içerikli sözler almam hepsinin kanıtına sahibim ancak profil sahte olduğu için bu tarz davaların bir sonuca bağlanamadığını okudum şüphelendiğim insanlar var ve olaylar arasında gayet mantıklı bağlantılar kurdum ancak bunları nasıl birleştireceğim konusunda bir fikrim yok örneğin daha önce beni arayıp işleten bir şahsın bunu yaptıgını düşünüyorum kendisi numarama sahip olduğu için açık bir şekilde whatsapp durumumu bana mention olarak yazdı. Nasıl bir suç beyanında bulunabilirim? Şahsın tespiti olmasa bile hesabı tapattırabilir miyim? Cevabınızı bekliyorum teşekküler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. suç duyurusunda bulunurken illaki birinin ismini vermenize lüzum yok.Savcılıkça re'sen incelenecek demeniz yeterli.Siz olayı ve bağları anlatan ve buna ilişkin delillerinizi de sunabılırsınız.Suphelendıgınız ınsanın da ısmını dılekcenızde gecırebılırsınız.Savcılık gereklı ıncelemeyı yapacaktır

   Sil
 52. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 53. MERHABALAR ESKİ KIZ ARKADAŞIM BENİ TERKETTİ BENDE HELALLİK ALMAK İÇİN ARADIM YANLZ NUMARAMI ENGELLEMİŞTİ BENDE GİZLİ NUMARADAN IKI GUN ARADIM AMA KONUŞMA OLMADI MEŞGULE ATTI . HERHANGİ Bİ HAKARET KÜFÜR YADA TACİZ İÇERİĞİ OLMADI MSJLARDA BİLE TAMAMMEN MEDENİ Bİ ŞEKİLDE KONUŞMALAR OLDU . KIZ ARKADAŞIM SAVCILIGA ŞİKAYET ETMİŞ SONUÇ NE OLUR ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer hakaret ve tehdit ifadeleri yoksa bunlardan ceza alacağınızı sanmıyorum ama kişilerin huzur ve sükunu bozma nedeniyle bir ceza alabilrsiniz.Yargılama esnasında savunmanızı bu yönde yapmanızda fayda var

   Sil
 54. Merhaba velayeti babasinda olan kizim Almanyada babasi ile yasiyor. Velayetin degistirilmesi davasi actim ve hakim 6yaaindaki kizimin velayetini bana verdi karari tebli ettim fakat eski esim kizimi turkiyeye getirmemekte kararli bununla ilgili cumhuriyet bassavciligina suc duyurusunda bulunsam veya sikatci olsam yurtdisi olmasi bi engel teskil edermi? Elimde kakarim var ve nereye ne skilde basvurmam gerekli bilemiyorum. Ne olur yardimci olun 3 yildir kizimi goremiyorum mahkemelerde ugrasiyorum sonunda istedigim karari aldim teblig ettim ama nafile.... cevabiniz icin imdiden tesekkur eder saygilar sunarim....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yurtdışı prosedürünü tam bilmemekle beraber elinizdeki kararla savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.Savcılık çocuğunuzu bir anlamda kaçıran eş için kamu davası açması muhtemeldir.Türkiyeye girdiklerinde hali hazırda kızınıza kavuşma şansınız var ama Türkiyedeki bu kararın almanyada uygulanması konusunda tam bilgi sahibi olamadığım için bu sorunuza yanıt veremeyeceğim.

   Sil
 55. Merhaba,

  Uygun dilekçeyle savcılığa suç duyurusunda bulununca dava harç ücreti yatırmam gerekiyor mu? Yaklaşık 10 kişiden şikayetçi olacağım için yüksek tebligat gideri tutuyor ve eğer bu ücreti yatırmam gerekiyorsa eğer savcı dilekçemi uygun görmeyip dava açmazsa parayı geri alabilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suç duyurusunda bulunmak herhangi bir harca tabi değildir.Herhangi bir harç veya devletin sizden para talep etmesi sözkonusu olmaz

   Sil
 56. ben ozel bır sırkette satış elamanı olarak çalışıyorum hesaplarda acık cıktı benı savcılıkla tehdıt edıyorlar bu parayı odeme durumum yok ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma suçu oluşturabilir.Uzlaşmanızda fayda görüyorum.Şikayet halinde açık sebebinin siz olduğu ispatlanırsa bir ceza almanız olası.Ama size olmayan bir şeyden iftira atıyorlarsa kendinizi savunmak için delil tanık bulmanızda fayda var

   Sil
 57. İyi günler, ben devlet üniversitesinde öğrenciyim. Bir öğretim görevlisinin final notlarında haksızlık yaptığını düşünüyorum, daha doğrusu biliyorum. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim. Savcılığa verip diğer sınav kağıtlarının incelenmesini talep edebilir miyim? Ya da bundan bir sonuç alabilir miyim?

  YanıtlaSil
 58. merhaba ben gecen sene bir güzellık merkezınden kıl azalması için işleme başladım 5 seans sonrası yuzunu yaktılar uzun tedavıler sonucu iyileşti yanlız iz kaldı elımızden gelen herşeyi yapcaz dendı yapılmadı .. kıllar kaldı yanık dolayısıyla cildim bozuldu size ödediğim paraları geri ödeyin dedim tehtit edildim haraç kesmekle suçlandım. elimde doktor raporları var ama orda işlem öncesi birkağıt imzalamıştım içeriğini tam hatırlayamıyorum ondan mahkemeye veremedım ama suç duyurusu yapabilirmiyim.bu arada 1 ay sonra kıbrıs a tahın oldum gıtcem suç duyurusu yaptıgımda benı çağıracaklarmı gidemezsem ne olur. Ama paramı vermeselerde yaptıkları yanlarına kalmasın istiyorum bir kadını yanlız bulunca bukadar rahat olmasınlar.benı aydınlatırmısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynur hanım,burada ihmalden kaynaklı bir zarar söz konusu ama suç teşkil eder mi bunu tabi savcılık karar verecek.Suç duyurusunda bulunmanın yanında uğradığınız manevi yıpranma ve maddi zarar kaybınız var ise bunu belgelendirebiliyorsanız ayrıca bir tazminat davasına konu olabilir.Savcılık ifadenize başvurmayabilir ama ifadenizi de isteyebilir bu bakımdan açık adresinizi yazmanızda fayda var şikayet etmeniz halinde.

   Sil
 59. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

  MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı,Nihat şahin T.C. Kimlik No:36917123518

  Adres: murat çeşme mah: kiptaş konutları A/1 D/4 mimaroba Büyükçekmece-ist

  ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı( AVEA iletişim kurumu

  SUÇ : HASIZ FATURA TAHSİLATI

  SUÇ TARİHİ :29/12/2013

  AÇIKLAMALAR :
  1- 12 /2013 TARİHİNDE GELEN CEP TELEFONU FATURAM DİĞER AYLARA GÖRE YÜKSEK GELMİŞTİR AVEA KURUMUNU ARAYARAK CEP TELEFONU FATURAMI SORGULADIĞIMDA 6 AY VE 7 AY OLMAK ÜZERE ÖDENMEMİŞ FATURANIZ BULUNMAKTA DEMEKTEDİRLER MADEM BEN 6 VE 7 AY FATURALARIMI ÖDEMEDİM NİYE TELEFONUM HATTA AÇIK VE O AYLAR SORGULAMADILAR DA 12 AYDA SÖZLEŞMEM BİTMEME YAKIN SÖYLEDİLER BU BİR HAKSIZ TUTUM DEĞİLMİ BENİM TALBİM SE ELEKTİRONİK POSTA YANİ MAİL OLARAK AVEA İLETİŞİME DEFALARCA TEBLİĞİ ETTİM 6 VE 7 AYLARI DÜŞÜN ÖDEMEMİ SİZE YAPAYIM DEMEMEME RAĞMEN AVEA KURUMU ISRARLI BİR TUTUMLA BU KONUYA DUYARSIZ KALMIŞ VE BİR ÇOK KEZ TEHDİT DE VARAN İFADELER KULLANMIŞTIR.ÖDEME YAPMASANIZ GİBİ AVKATA VERİRİZ DİĞEREK KONUYU GEÇİŞTİRMİŞTİR.
  BEN SE BU GELEN FATURAYI ÖDEMEYECEK KADAR ZOR DURUMDA DEĞİLİM AMA TAKDİR EDERSİZİKİ SOKAĞA ATILACAK BİR KURUŞ DAHİL HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDENLERE SÖZÜM.

  BUNA EŞ SİZ HUKKUK ADAMLARIMIZ ÖNCE DOSYA AÇMADAN TEBLİĞİ ATMADAN ÖNCE MÜKELEFİNİZ OLAN KİŞİ BENSEM BENİM AZIMDAN DİNLEYİP ADALETTİ SALAMANIZ GEREKMEZMİ.  DELİLLER : AVEA ATILMIŞ BİR ÇOK MAİL ORTAMINDA TEBLİKAT VAR

  Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres; (varsa yazarsınız)

  HUKUKİ NEDENLER : TEBLİĞLERİM DİKKATE ALINMADAN YARGIZIZ İNFAZ.


  SONUÇ VE İSTEM AV MUZAFER AN BEY AVEA İLETİŞİME ATTIĞIM TEBİLİĞİLERİ DİKATE ALMADAN YARGIZ İNFAZ YAPMA PEŞİNDEDİR. EĞER AVEA KURUMU BU TEBLİĞLERDEN BAHİS ETMEDİĞİ İSE AV MUZAFER BEY AVEA KURUMU HAKSIZDIR.:16/06/2014

  müşteki
  Adı ve Soyadı NİHAT ŞAHİN
  İmza

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihat bey bahsettiğiniz olgu tüketici ile alakalı hukuksal bir durum.Bu bakımdan suç duyurusu doğru bir yol değil.Bununla ilgili bulunduğunuz yerdeki tüketici hakem heyetine şikayetinizi ilatebilirsiniz

   Sil
 60. Mrb.Ben 2012 aralık ayında emlakçı olarak tanıtılan sonradan ayakçı olduğunu öğrendiğim kşiden daire aldım.Daire fiyatı 78000 dendi banka aracılığıyla parayı ödedim sonradan ev sahibine 65000 verildiğini öğrendim.Tapu işlemleri belediyenin rayiç değerine göre yapılmış fakat banka dekontunda 78000 yazdığı için vergi cezası geldi bu kişi sahte kartvizit de kullanıyor ve kayıtdışı çalışıyor bunları tespit ettirdim savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum hukuki nedenleri nasıl göstereyim?teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Illaki hukuki neden gostermenize gerek yok.siz olayi anlatin yeterli.savcilik re sen suc unsurlarini arastiricaktir

   Sil
 61. merhaba...arkadaşım ihracat firmasında çalışıyordu, kendi özel skype hesabından iş yerinde bir komisyoncu müşteri ile İngilizce yazışmış, diğer çalışanlardan biri bu yazışmaların çıktısını arkadaşımın bilgisi dışında ele geçirip patrona vermiş. patron İngilizce bilmiyor kendisine yapılan çeviriye göre arkadaşımın firma arkasından iş çevirdiğini söyleyip ki aslında böyle bişey yok, arkadaşımı işten çıkartmış, maaşını ve tazminatını da ödememiş, arkadaşımı savcılığa vermekle tehdit etmiş.Benim sorum şu kişinin bilgisi dışında kendi özel skype hesabından yaptığı yazışmalar bir şekilde ele geçirilip çıktısı alınarak savcılığa verilebilirmi ? bu suç değilmi ? arkadaşım ne yapabilir ? şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben burda suc goremedim aslina bakarsaniz.is mahkemesinde kidem tazminatini haketme anlaminda bir sonuc dogurur bu yapilan.isten ayrilmasi veya is aktine son verilmesi anlaminda.arkadasiniz ama haberlesme hurriyetin ihlali sebebiyle yazismalara ulasan sahis hakkinda suc duyurusunda bulunabilir diyebdusunuyorum

   Sil
 62. Merhaba. Okul yoneticisiyim. E okul yonetici sifremle benim adima giris yapilmis ve bir ogrencinin notlari ile oynanmis. Sizce ne yapmaliyim. Simdiden tesekkur ederim ilginize.

  YanıtlaSil
 63. merhaba
  sorularımıza ne zaman yanıt verebilirsiniz acaba ??

  YanıtlaSil
 64. Merhaba: İş yerindeki amirim beni telefonla arayarak hakarette bulunmuştur. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amiriniz dahi olsa hiyerarsik ustunuz olmasi size hakaret etme hakkini ona vermez.suc duyurusunda bulunabilirsiniz

   Sil
 65. merhaba, tvlerde reklamı olan bir internet sitesi üyeliğin yenileme adı altında kredi kartında para çekti. itiraz ettim. fakat, sözde üyelerin mağdur olmaması için üyelik yenileme sözleşmede var. sözleşmeyi imzalamışsınız dediler, kredi kartı bilgilerinin saklanması suç değil mi? sözleşmelerde kanunlara aykırı madde olabilir mi? polis'e şikayet mail gönderdim. en yakın cumhuriyet savcılığına gitmemi ve mağdur iseniz susç duyurusunda bulunmamı bu şekilde şoruştrmaya başlayabileceklerini belirten mail geldi nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor. bu şekilde mağdur olan çok sayıdı kişi bulunmakta

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Savcilik degil bulundugunuz il ilce valilik kaymakamliktaki tuketici hakem heyetine basvurmalisiniz

   Sil
 66. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 67. Merhaba iyi akşamlar bayhan bey ben bişey öğrenmek istiyorum bu sevgilim var ve beni 1 senedir tehtid ediyor ondan önce bi ilişkim olmuştu ve ben güvenip bunu suan ki sevgilime anlattım fakat son 1 senedir beni aileme söylemekle ve herkese rezil etmekle tehtid ediyor ama ben cesaret edemedim şikayet etmeye çünkü savciligin bişey yapmamasindan korkuyorum elimde kanit olarak 4 5 tane küfür ve hakaret içeren mesajlar var şikayet etsem ise yararmi yoksa bi sonuç alamazmiyim bu sefer daha çok musallat olur başıma yardımcı Olurmusunuz lütfen

  YanıtlaSil
 68. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 69. suç duyurusunda bulunmak istiyorum ama hiçbir şekilde ailemin öğrenmemesi gerekiyor ve suç duyurusunda bulunduğum kişi aileme ulaşamaz değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ailenizi tanirsa ulasabilir haliyle.duc duyurusjnda adreste belirtmek zorundasiniz.size ulasilabilecek baska bir adres yazabilirsiniz dilekcenizde

   Sil
 70. Merhaba,
  ismini vermek istemediğim bir medikal firması 28.04.14 tarihinde kapıdan satış için annemi ikna etmeye çalışmış. Satın almasına gerek olmadığını bir ay kullanmasını memnun kalmaz ise geri alacaklarını bildirmiş. Annem kabul etmiş ve tam detaylı göstermedikleri bir kağıda imza atmış. Büyük ihtimalle sözleşme olduğunu düşünüyorum. Ben durumu öğrendiğimde verdikleri iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşmayı denedim laikin ulaşamadım. Bugün evimize resmi olmayan bir şekilde bir yazı geldi. Burada 300 tl borcumuz olduğunu 9 iş günü içinde ödemezsek 600 tl olacağını bildiriyorlar. bu ücreti kesinlikle ödemek istemiyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Yalnız bu süre içinde bu iş daha da büyür mü? Ya da bu parayı benden temin edebilirler mi?
  Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkürler.
  Saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suc duyurusunda bulunabilirsiniz onun disinda karsi taraf icra takibi yapar ise tebligsti aldiginiz 7 gun icinde itiraz etmeniz lazim ilgili icra dairesindeki takibe.itiraziniz icra takibini durdurucaktir.

   Sil
 71. Merhaba, ben Bayan Anita Grava, hayat zaman fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer borçlarını ödemek için acilen bir kredi ihtiyacı veya işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı? Hepimiz mali sorunlar geçmişte bir şey yapmak için buradayız, çünkü daha arıyor. Biz mali yardım ihtiyacı olan bireylere para vermek, faturaları ödemek için% 2 oranında iş yatırım için kötü bir kredi veya para ihtiyacı var. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardım sağlamak ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta ile bize bugün başvurun:
  (anitagrava@live.co.uk)

  YanıtlaSil
 72. Faturalarınızı ödemek için kolay bir kredi ihtiyacım var evet vize Eposta olur?:
  Aşağıdaki bilgileri ile Jeffersoncarsonloanfirm@hotmail.com
  Ad Soyad:
  Tutar Gereken:
  Süre:
  Ülke:
  Telefon:

  YanıtlaSil
 73. kolay gelsin.benim şikayetim bir şahısın bana borcu vardı ödeyeceğim diyerek beni oyaladı ve bir şekilde gece evini boşaltıp kaçtı,1 ay sonra tesadüfen başka bir semtte karşılaştık güzelce dövdüm bunu ve bana tamam ödeyeceğim diyerek senet istedi bende senet getirip ona 4 adet kendi el yazısıyla senet imzalattım,ama hala aklım karışık bu parayı alabilecekmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldiginiz senetleri icraya koyarak uzerine malvarligi varsa alacaginizi tshsil edebilirsiniz.saygilarimla...

   Sil
 74. benim tekel bayim var burada bir adet avukatlık bürosundaki bir şahıs ile tanıştık her gün alışveriş yapıyorlar ve bu avukatlık bürosunda misafirlerine ikram ettiklerini söylüyorlardı,bir ara istanbul dışına çıkarken bizimkiler gelirse onlara ne isterlerse verirsin dedi şahıs ve bir kaç kez ödedi sorun olmadı ama bir seferinde ödenmedi ve bu borç şu anda 1.200 tl oldu telefonlarımı açmıyor ve başka telefondan aradığım tesadüfen açtıklarında borcumu inkar etmiyorum bu ay ödeyeceğim diyor ama neredeyse 1 yıl oluyor ve hala ödemiyor ve beni gizliden tehdit ediyor orasıda avukatlık bürosu biraz tedirginim bana yardımcı olmanızı istiyorum

  YanıtlaSil
 75. Tehdit disinda suc unsuru goremedim.alacaginizi icraya konu edebilirsiniz veya dava acabilirsiniz.ama elinizde belge olmamasi iddianizi ispatlamanizi zorlayacaktir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elimizde sadece telefon mesajları var.ıspatlanmaz mı borcumuzu alamazmıyız?

   Sil
 76. Merhaba,
  TCK 112'yle ilgili 3 hafta önce suç duyurusunda bulundum. 13 Mart 2014'te bu yasada bazı değişikliler olmuş. Suçun işleniş tarihi 2010-2013 arası muhtelif zamanlardır. Bu durumda eski 112 mi yoksa yeni 112 'ye göre mi soruşturma açılır,hüküm verilir?
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 77. Merhaba,
  Bay Maurice sertifikalı, saygın meşru ve akredite bir para borç veren duyuyorum. Ben mali yardıma muhtaç insanlara borç para. Eğer kötü bir kredi varsa veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı vardır musunuz? Ben size bir kredi sunmak için mutluluk olacak gibi biz güvenilir yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  İLETİŞİM E-POSTA: mauricefinance@hotmail.com

  YanıtlaSil
 78. Merhaba klima mi satmasi için servise verdim. Ancak uzun süre satilmadi. Sonra ben müşteri buldum ama servis satıldığıni söyledi. Bende parayı istedim ama daha almadığıni söylerek beni 3 aydır oyalıyor. Savcıliga suç duyurusunda bulunmayı düşündüm ama acaba bişey elde edebilir miyim.

  YanıtlaSil
 79. Mali yardım ya da acil kredi ihtiyacınız var? daha fazla bilgi için
  bilgi ve başvuru koşulları, kısa sürede usl.associates0005@outlook.com aracılığıyla bize ulaşın
  mümkün.
  Selamlar.
  JEROME LOUIS

  YanıtlaSil
 80. Merhaba.kardeşimin eski erkek arkadaşının elinde kardeşime ait kendi rızasıyla çekilmiş yollanmış resimler var.bunları ailemize göstermekle tehtid ediyor.savcılığa suç duyurusunda bulunsak ailemiz duyarmı?erkek arkadaşı ceza alır mı? Yardım ederseniz sevinşriz

  YanıtlaSil
 81. Öncelikle iyi günler..bizim de alt katta oturan bir kiracı var.(ev sahibi biz değiliz)bu şahıs evimizdeki yaşayan çocukların ses yaptığını öne sürerek hep olay çıkartıyor..kapımıza geliyor yumrukluyor pencereden çıkıp bağırarak hakaretler yağdırıyor bir keresinde annemin kollarını yırtmışlar ama darp raporu almak aklımıza gelmemişti daha sonra evimize adam getirerek tehdit ettiler biz bu konuda uzaklaştırma kararı çıkartıp evden tahliyesini isteye bilir miyiz?

  YanıtlaSil